
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Non-Compliant |
| Min Input Voltage | 4 V |
| Output Current | 3 A |
| Output Voltage | 800 mV |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 850 kHz |
| Max Input Voltage | 18 V |
| Number of Outputs | 1 |
Stock: 1394
Distributors
pcbx
Unit Price$5.56839
Ext.Price$5.56839
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.56839 | $5.56839 |
| 10 | $5.12633 | $51.26330 |
| 25 | $4.96319 | $124.07975 |
| 50 | $4.80521 | $240.26050 |
| 100 | $4.62685 | $462.68500 |
| 300 | $4.45511 | $1336.53300 |
| 500 | $4.28974 | $2144.87000 |
| 1000 | $4.13053 | $4130.53000 |
